Projektas „Sveikata visus metus“

Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Kiekvieną mėnesį reikėjo įveikti organizatorių skirtą iššūkį. Iššūkius įgyvendino „Sveikuoliukų“ komanda („Voveriukų“ grupė) su mokytojomis R. Tileniene ir K. Aginskiene. O jų buvo įvairių: „Sveikata – ne viskas, tačiau be jos – viskas niekas“, „Žmogus tampa labai drąsus, kai yra užtikrintas, kad jį myli“, „Judėjimas gali pakeisti visus pasaulio vaistus, bet visi pasaulio vaistai negali pakeisti judėjimo“, „Sveikatos dovanos gamtoje ir Eugenijos Šimkūnaitės kūryboje“, „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam“ ir kt.

Kadangi lopšelis-darželis skiria daug dėmesio sveikatai, teritorijoje yra įrengtas „Sveikatingumo takas“, kuris yra apsodintas vaistiniais, bei prieskoniniais augalais. Čia yra daug vaistažolių, kurios minimos Eugenijos Šimkūnaitės kūryboje. Vaikai ne tik susipažino su jomis, tačiau mokėsi, kaip jas reikia prižiūrėti. „Sveikatingumo take“ buvo organizuota edukacija „Maišelis arbatžolėms laikyti“. Jos metu vaikai prisiminė, kokių yra arbatžolių, kokia jų nauda, kaip vaistažoles tinkamai laikyti, kad neprarastų gydomųjų savybių, gėrė arbatžolių arbatą.

Judėjimas stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą, gerina psichinę bei fizinę sveikatą. Judėdami vaikai patenkina svarbiausius savo poreikius – fizinius, pažintinius, saviraiškos, veiklumo, bendravimo ir kt. Visa tai komanda patyrė, žaisdami įvairius judrius žaidimus, atlikdami jogos pratimus, šokdami. Taip pat daug laiko praleisdami lauke, keliaudami su lazdomis, atlikdami įvairius sporto pratimus, lankydamiesi pušyne. „Kasdienis gyvenimas turi būti kupinas judėjimo džiaugsmo, tik tada pajusime kaip jaučiasi ir gyvena sveikas žmogus“.

Įgyvendinant iššūkį „Žmogus tampa labai drąsus, kai yra užtikrintas kad jį myli“, su vaikais kalbėjome apie knygas, kokią jos duoda naudą. Išgirdus istoriją galima mokytis iš joje aptartos situacijos ar veikėjo, o atėjus laikui įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Kartais trūksta drąsos atlikti kai kuriuos darbelius, ar pasakyti savo nuomonę. Bet prisimename apie skaitytus knygoje veikėjus ir praeina visos baimės. O jei dar mus padrąsina mokytojas, mama, tai tampame labai drąsūs.

Manome, kad projekto tikslą įgyvendinome. Iššūkių metu ne tik pagilinome turimas žinias apie sveikatą, bet įgijome naujų.

 

Mokytoja R. Tilenienė