Projektas „Sveikata visus metus 2022“

Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Vykdant šį projektą „Voveriukų“ grupės vaikai leidosi į sveikatos užduočių kelionę. Kiekvieną mėnesį įgyvendino įvairius iššūkius, užduotis: „Sveikas vargšas turtingesnis už ligotą karalių“, „Nepamesk galvos: saugus ir sveikas (kaip elgtis įvairiose sveikatai pavojingose situacijose), „Švara – sesutė, sveikata – motutė“, „Šiandien su kupra, rytoj su lazda“ (judėjimo svarba), „Jei gali svajoti apie tai, gali ir padaryti“.  Iššūkių metu buvo aptariamas saugus ir keliantis pavojus sveikatai elgesys, ar galima vartoti vaistus be suaugusiojo žinios, elgesys su degtukais, elektros lizdai, nesveikas maistas, saugus elgesys gatvėje, taisyklingas rankų plovimas, kas yra bakterijos, kaip jos atsiranda, kaip jų išvengti.

Norint jaunystėje arba senatvėje nepasiimti lazdos į rankas, mes turime nepamiršti sportuoti, daugiau laiko praleisti gryname ore, mažiau sėdėti prie kompiuterio ar žiūrėti filmukus. Tai darėme daug laiko pralesdami lauke: vykome į pušyną, organizavome įvairius žaidimus, žaidėme estafetes, važinėjomės su dviratukais, paspirtukais. Žiemą buvo smagu nusileisti nuo kalniuko su rogutėmis. Vasarą savo lopšelio-darželio sodelyje nusiskinti saldžią uogą. Atsipalaiduoti padėdavo joga.

Svajonės yra būtinos gyvenimui. Kartais susėdus būdavo smagu ir pasvajoti. Rudenį kalbant apie vaisius ir daržoves, prisimindami ką mamytės iš jų gamina, svajojome kaip būtų gardu. O ką, ar mes negalime pabandyti? Ir pabandėm, kepėm oboulių-moliūgų pyragą.

Manau dalyvaujant įvairiuose iššūkiuose, ne tik patyrėme gerų emocijų, bet pagilinome savo turimas žinias, įgijome naujų. O svarbiausia keliavome sveikatos keliu, kurį dovanojome patys sau.

 

Mokytoja metodininkė R. Tilenienė