Judrumo savaitė – dar viena galimybė išbandyti įvairias fizinio aktyvumo formas

Rugsėjo 19-23 dienomis lopšelyje-darželyje tradiciškai vyko Europos judumo savaitė. Visa lopšelio-darželio bendruomenė ir svečiai – tarptautinio Erasmus+ projekto „Little outdoor learners“ partneriai, buvo kviečiami dalyvauti savaitės renginiuose.

Kiekviena diena prasidėdavo aktyvia rytine mankšta. Šiaulių r. Visuomenės sveikatos biuro iniciatyva vaikus ir svečius jogos subtilybių mokė aikido ir jogos specialistė Mila Leonavičė. Žygis „Pažink Kuršėnus“ pareikalavo ne tik ištvermės įveikiant 6 kilometrus, bet ir sustiprino pažinimo kompetenciją. Vaikai keliavo po pačias gražiausias miesto vietas – Ventos pakrante, Daugėlių pušynu, Kuršėnų dvaro parku, pačiu moderniausiu ir ilgiausiu pėsčiųjų tiltu per upę. Orientacinio sporto renginio dalyvius Daugėlių pušyne pasitiko sodrus lietus ir svečias Zuikis, kuris paragino nebijoti lietaus ir pakvietė pasimankštinti. Po mankštos Zuikis pristatė Daugėlių pušyno žemėlapį, kuriame buvo pažymėti orientacinės trasos taškai. Trasą sudarė keturios kontrolinės stotelės  su užduotimis. Tik atlikus užduotį buvo galima judėti link kitos stotelės. Dalyviams susipažinus su visomis taisyklėmis ir pasidalijus į komandas, prasidėjo orientacinė kelionė. Visos komandos susidorojo su užduotimis ir pasiekė finišą, kuriame jų laukė staigmena – ridenti kauliuką ir taip išsirinkti dovaną.

Įgyvendinant projektą „Pedalų ir paspirtukų draugai“, kurio tikslas yra pristatyti dviračių sportą, kaip įdomią ir šiuolaikišką sporto šaką, Europos judumo savaitę užbaigėme dviračių ir paspirtukų paradu Daugėlių pušyne. Vaikai ir suaugusieji tobulino važiavimo dviračiais ir paspirtukais įgūdžius, prisiminė saugaus eismo taisykles, grožėjosi rudenėjančiu pušynu.

Šios savaitės veiklos suteikė daug teigiamų emocijų ir įsimintinų akimirkų ne tik vaikams ir darbuotojams, bet ir viešnioms iš Graikijos ir Rumunijos. Tikimės, kad Judumo savaitės renginiai ne tik skatino būti fiziškai aktyvesniais, bet ir suprasti, kad judėjimas – plati fizinio aktyvumo formų gausa, neatsiejama mūsų sveikatos irgeros savijautos dalis.

Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Žiedelis“
neformaliojo ugdymo mokytojas K. Mikaliūnas