„eTwinning“ projektui „The joys of spring – easter in other countries” pasibaigus …
2025 metų kovo–gegužės mėnesiais didelė dalis lopšelio-darželio ugdytinių ir mokytojų įgyvendino „eTwinning“ projektą „The joys of spring – Easter in other countries”. Projektą inicijavo mokytoja Kristina Aginskienė su kolege – mokytoja Liudmila Serjožkina iš Latvijos Vilani miesto ikimokyklinės ugdymo įstaigos. Projekte dalyvavo partneriai iš Latvijos, Rumunijos, Lietuvos. „eTwinning“ projektas skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams pažinti savo šalies kultūrą, papročius, savo gimto miesto unikalumą, išskirtinumą, tradicijas švenčiant įvairias šventes, stebėti, tyrinėti ir dalintis savo patirtimi su kitų šalių draugais. Viso projekto metu ypatingai sustiprėjo vaikų, darbuotojų ir tėvų bendrystė: vaikai ieškojo ir prisiminė su tėvais senelių tradicijas, žaidė savo šalies liaudies žaidimus ir dalijosi jais su kitų šalių partneriais, domėjosi savo gimtuoju kraštu, pažino jį iš naujo. Projekto metu buvo suorganizuota daug veiklų: logotipo, atvirukų kūrimas ir siuntimas paštu vieni kitiems, skaitymas, nuotoliniai susitikimai. Užduotys buvo siunčiamos draugams, o atliktų užduočių rezultatais buvo dalinamasi vizualinio bendradarbiavimo įrankyje Padlet ir erdvėje Twinspace, Storyjumper knygoje.
Organizuotas margučių marginimo užsiėmimas lopšelio-darželio vaikams, tėvams ir darbuotojas, Velykų dirbtuvės grupės „Pakalnutė“ bendruomenei, edukacijos bibliotekoje grupės „Saulėgrąža“ ir „Rugiagėlė“ ugdytiniams, amatų centre senovinių margučių marginimo raštų mokėsi grupės „Rugiagėlė“ vaikai, ekskursijoje po gimtąjį miestą Kuršėnus dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės „Saulėgrąža“ ugdytiniai. Kelionės tikslas buvo ypatingas – aplankyti keramikinių, molinių dirbinių krautuvėlę, kurioje slypi tikras kūrybos pasaulis. Vos įžengę į krautuvėlę, vaikai su mokytoja liko be žado – tokios daugybės molinių dirbinių jie dar nebuvo matę! Akys raibo nuo įvairovės: čia buvo mažučiai ir dideli skambantys varpeliai, įvairiaus dydžio spalvingos lėkštės, dubenys, ąsočiai, net molinės dekoracijos Velykų stalui papuošti ir pan. Parduotuvės šeimininkai vaikus pasitiko su šypsenomis. Jie papasakojo, kaip gimsta darbai iš molio – nuo minkymo, formavimo iki degimo krosnyje. Vaikai nustebę klausėsi, kaip iš paprasto molio gniužulo gali gimti tikri meno kūriniai. Ši kelionė vaikams paliko neišdildomą įspūdį. Jie dar kartą suprato, dėl ko Kuršėnai yra vadinami Puodžių sostine – čia molis tampa stebuklu, o žmonės – tikrais menininkais. Vaikai į darželį grįžo kupini įkvėpimo ir svajonių patiems pamėginti kurti iš molio! Grupės „Ramunė“ ugdytiniai gamino velykines dekoracijas. Jomis puošė arką Kuršėnų miesto L. Ivinskio aikštėje, Velykinės Verbos rištos grupėje
„Rugiagėlė“. Visi darželio vaikai dalyvavo šventėje „Vaikučių velykėlės“.
Smagiausios veiklos vaikams buvo su moliu. Jie tyrinėjo, lietė, ragavo, spaudė savo pirštukus ant molio gabalo – taip gimė noras draugauti su moliu ir toliau. Pirmoji pažintis buvo labiau jausminė, paremta laisvu tyrinėjimu, susipažinimu su medžiaga: kaip ji „elgiasi“ ir kaip su ja reikės dirbti. Darbas su moliu apėmė įvairias ugdymo sritis – buvo lavinami atminties įgūdžiai, smulkioji motorika, kalba, pojūčių pajautimas, pažinimas, emocinis vystymasis per saviraišką. Vaikai dirbo susikaupę, rimti, kupini kūrybinės nuotaikos, plėtė žodyną, mokėsi nebijoti suklysti, improvizavo, įsijautė į kūrybinį procesą ir didžiavosi savo darbais. Nors molis primena tešlą, jo skirtinga tekstūra, konsistencija ir kvapas leido vaikams patirti kitokias patirtis ir kurti unikalius kūrinius. Lopšelio-darželio grupės „Aguona“ ugdytiniai susipažino su moliu ir tyrinėdami molį gamino įvairiausius gaminius kiaušinius, gyvūnėlius ir kt. Tikimės, kad pasidaliję visomis patirtimis su eTwinning projekto draugais iš Latvijos ir Rumunijos, paskatinsime ir juos išbandyti mūsų įgyvendintas įdomias veiklas. Viliamės, kad mūsų draugystė sukurs daug įspūdingų projektų ir ateityje.
Projekto koordinatorė Kristina Aginskienė